Smeg 600mm Wall Mounted Canopy Rangehood – Stainless Steel KBTAU600XE
In Stock
Model: KBTAU600XE
Prepare and cook your favourite meals and dishes without the stress and hassle of smoke and unwelcomed scents with the help of the Smeg 600mm Wall Mounted Canopy Rangehood.
Key Features
  • Provides a maximum airflow of 686m3 per hour, thanks to its 230W motor
  • Features 3 speed settings plus an intensive option for all your air extraction needs
  • Made with a stainless-steel finish, allowing it to withstand robust use
  • Comes with 2 aluminium grease filters for optimum filtration
  • Equipped with two 1.3W LED lighting for added accessibility and convenience
Compare benchmark prices
In Stock
Found a better price?
Let us know by entering it here
Additional Services
Overview
Key Features